image_pdfimage_print

 

برف شویی

CMA جایگزین نمک برای برف شویی جاده ها و خیابانها

ماده ضد برف CMA یا نمک دوتایی کلسیم –منیزیم استات یکی از مناسبترین مواد جایگزین نمک د رعملیات برف شویی معابر و مسیرهای تردد وسایل نقلیه است.

 

دکتر عبدالرضا میرمحسنی عضوهیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری اولین نمایشگاه بین المللی فناوری و نو آوری در بیان جزئیات این محصول اظهار داشت: از CMA در مکانهایی که امکان خوردگی کلریدی وجود دارد برای کاهش اثرات خوردگی به کار می رود .

 

وی تصریح کرد: اهمیت استفاده از CMA به علت پایین بودن اثرات سوء زیست محیطی آن است و نتایج تحقیقات حاصل از آن در مقایسه با نمک نشان میدهد که تاثیری بهتر و سریعتر دارد.

 

وی با اشاره به اینکه این ماده سبب تخریب سازه های بتنی نمی شود خاطرنشان ساخت: این ماده هیچ آسیبی به خاک؛ سفره آبهای زیر زمینی و آبهای سطحی نمی رساند و در اثر تماس با سازه های فلزی و دیگر عناصر مرتبط با جاده ها و بزرگراه ها هیچگونه خوردگی ایجاد نمی کند.

گفتنی است ماده ضد برف CMA  توسط پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی در اولین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری که ۲ تا ۴ خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برپا شد به علاقه مندان عرضه شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>